Back to site

ГЛОБЕК крігінга Пакет програмного забезпечення - EasyKrig3.0

Dezhang Chu, and to the U.S. GLOBEC Data Management Office
Copyright (C) 1998, 2001, 2004 властивістю Dezhang Чу і Вудс-Холі океанографічного інституту.   Всі права захищені.

Крігінга програмне забезпечення, описане в даному документі, була розроблена Dezhang Чу за фінансової підтримки Національного наукового фонду за програмою служби США ГЛОБЕК банку Джорджес проекту та управління даними Microsoft Office. Спочатку він був натхненний MATLAB інструментарій розроблений Yves Граттон і Керолайн Лафлер (INRS-Oceanologie, Rimouski, QC, Канада), і Джефф Рунге (Institut Maurice-Ламонтейн, в даний час з Університетом штату Нью-Гемпшир). Це програмне забезпечення може бути відтворений для некомерційних цілей.

Ця програма поширюється в надії, що вона буде корисною, але БЕЗ БУДЬ-ЯКИХ ГАРАНТІЙ. Контакт доктор Чу на dchu@whoi.edu з аксесуарами або пропозиції для змін.

Зміст:

1. Введення

1,1   Загальна інформація

1.1.1 Про крігінга

1.1.2 Короткий опис easy_krig3.0

1,2   Приступаючи до роботи

Operating systems 1.2.1 Операційні системи

Down-load the program 1.2.2 Вниз завантаження програми

Quick start 1.2.3 Швидкий старт

2. Етапи обробки даних

2,1   Підготовка даних

2,2   Полу-варіограмм

2,3   Крігінга

2,4   Візуалізація

2,5     Збереження результатів крігінга

3. Приклади

      3.1 Приклад 1: Повітряна зображення даних зоопланктону

       3.2 Приклад 2: Вертикальний розріз солоності даних - Анізотропна Набір даних

      3.3 Приклад 3: Пакетна обробка під тиском (Дбар) в різних потенційних верств Щільність

      3.4 Приклад 4: 3-мірна даних температури

4. Посилання


1.         Введення

1,1       Загальна інформація

1.1.1     Про крігінга

Цей розділ містить короткі теоретичні основи крігінга. Якщо користувач (ів) не зацікавлений в теоретичної підготовки, він / вона може пропустити цей розділ і перейдіть в розділ 1.1.2 безпосередньо.

Крігінга це техніка, яка забезпечує найкращих лінійних незміщеної оцінкою невідомого поля (Journel і Huijbregts, 1978; Kitanidis, 1997).   Це локальна оцінка, яка може забезпечити інтерполяції та екстраполяції спочатку рідко вибірку даних, які вважаються досить характеризується Внутрішня статистична модель (ISM). ISM не вимагає кількість інтерес до стаціонарних, тобто її середнє значення та стандартне відхилення не залежать від позиції, а те, що його коваріаційна функція залежить від поділу двох точок даних тільки, тобто

E [(г (х) - т) (г (х '- т)] = С (А),                                                                                           (1)

де т означає г (х)   і С (А) є ковариационной функцією з затримкою ч, ч час відстань між двома зразками х і х ':

                                ч = | | х - х '| | =                   (2)

Ще один спосіб, щоб охарактеризувати ISM є використання напів-варіограмм,

                                = 0,5 * E [(г (х) - (х ')) 2].                                                              (3)

                Зв'язок між функцією коваріації та напів-варіограмм є

                                  =   С (0) - C (ч).                                                                                     (4)

Крігінга метод, щоб знайти місцевих оцінку величини в зазначеному місці, . Ця оцінка є середньозваженої N суміжні спостережень:

                                                                                  (5)

Вагові коефіцієнти   може бути визначена на основі критерію мінімуму дисперсії оцінки:

          (6)

за умови нормування

.                                                                       (7)

               

Зверніть увагу, що ми не знаємо точного значення на , Але ми намагаємося знайти прогнозоване значення, що забезпечує мінімальну дисперсію оцінки. Отримане рівняння крігінга може бути виражена як  

                                               (8)

µ is the Lagrangian coefficient. де ? є лагранжевої коефіцієнт. Крім того, ми замінили ковариационной функції з нормованою ковариационной функцією [нормовані С (0)]. Це рівнозначно тому, за допомогою   Рівняння. (4), крігінга рівняння також можуть бути виражені через напів-варіограмм як

                                                              (9)

де ми використовували нормовану напів-варіограмм, тобто напів-варіограмм нормована С (0), як ми робили при виведенні формули. (8).

                Отримавши вагові коефіцієнти ( ) І коефіцієнт Лагранжа ( ), Вирішуючи рівняння небудь. (8) або рівняння. (9), крігінга дисперсія, рівняння. (6), може бути виражена таким чином:

         (10)        

                Вище рівняння є основою Easykrig пакет програмного забезпечення.

1.1.2            Короткий опис EasyKrig3.0

Пакет EasyKrig програма використовує графічний інтерфейс користувача (GUI). Вона вимагає MATLAB 5.3 або вище з або без оптимізації інструментів (див. розділ 2.2) і складається з п'яти компонентів, або етапів обробки: (1) підготовка даних, (2) варіограмм обчислень, (3) крігінга, (4) візуалізація і (5 ), зберігши результати. Це дозволяє користувачеві процес анізотропної даних, виберіть потрібну модель зі списку   варіограмм моделей, і вибір крігінга методів, а також пов'язаних з крігінга параметрів, які також загальні риси інших існуючих програмних пакетів. Одним з основних переваг цього програмного пакета є те, що програма зводить до мінімуму вимоги користувачів до «вгадати» початкові параметри і автоматично створює необхідні параметри за замовчуванням. Крім того, оскільки він використовує графічний інтерфейс, модифікації від початкової настройки параметрів може бути легко виконаний. Ще одна особливість цієї програми пакету є те, що він має вбудований в он-лайн допомогу бібліотека, яка дозволяє користувачеві отримати опис використання параметрів та експлуатації, легко.

Поточний EasyKrig3.0 є вдосконаленою версією попередньої версії (EasyKrig2.1). На додаток до виправлені деякі помилки програмування в попередній версії (в основному, помилки, пов'язані з графічним інтерфейсом), Є багато нових функцій, включених до поточної версії:

  • Matlab версії 6.x і 7.0 (перевірено під Windows) сумісних
  • Можливість обробки 3-D даних
  • Розширені пакетну обробку файлів здатність
  • Більш гнучка при завантаженні вихідних даних і збереження вихідних даних
  • Можлива робота налаштований файл сітки
  • Ще приклади з докладними покроковими інструкціями для того щоб дозволити користувачеві (и) освоїти функціональні можливості програмного пакету більш швидко і легко.

Хоча цей пакет програм не вистачає деяких здібностей, таких як співпраця крігінга, він дійсно забезпечує зручний інструмент для геостатістіческіе додатків, а також повинні допомогти вченим з інших областей.

Для людей, які не хочуть використовувати графічний інтерфейс, але зацікавлені тільки в базі функцій м-файли можуть перейти на інший сайт, який надає на базі функцій м-файл крігінга пакет ( http://globec.whoi.edu/software/kriging / V3/intro_v3.html ), розроблений Кароліною Лафлер і Ів Граттон, INRS-Oceanologie, Universit дю Qubec Rimouski.

1,2       Приступаючи до роботи

Operating systems 1.2.1 Операційні системи

Програмне забезпечення було розроблено в MATLAB 6.5 на ПК (Windows 2000) і призначена для комп'ютера та / або операційної системи незалежною. Програма була протестована на різних машинах (ПК,   Macintosh, і Сонце Workstation) і операційних систем (Windows 2000/XP, Linux) і виконує добре.

Down-load the program 1.2.2 Вниз завантаження програми

Користувачеві необхідно завантажити стиснений файл з веб-сайту ГЛОБЕК-перше, це URL                 ftp://globec.whoi.edu/pub/software/kriging/easy_krig/V3.0.1/

і стиснутий файл:

Windows 95/98/NT/2000/XP, Macintosh і Linux:                      EasyKrig3.0.zip

Unix:                                                                             EasyKrig3.0.tar.gz

Після того, як завантажили файл, користувачеві необхідно розпакувати файл.   Каталог EasyKrig3.0 буде створений, і ви готові до запуску програми.

Quick start 1.2.3 Швидкий старт

Початок MATLAB і підійти до призначеного домашній каталог EasyKrig3.0. Просто введіть "startkrig" у вікно командного рядка MATLAB, з'явиться спливаюче вікно. Це вікно базове вікно, зване Навігатор вікна. Рядок меню в цьому вікні містить багато варіантів, ви можете вибирати. Тепер ви готові рухатися далі.

Примітка: Ви можете додати крігінга домашній каталог в шлях пошуку Matlab і запустити програму з інших каталогів. Однак, ви повинні переконатися, що Є немає функцій власного мають ті ж імена, ті, які використовуються для EasyKrig3.0. Так як програма дозволить Вам завантажувати та зберігати файли, використовуючи файловий браузер, рекомендується запускати програму під EasyKrig3.0 домашньому каталозі.

Програма надає повний онлайн-довідкової системи, яка забезпечує опису використання майже всі вибір функцій, параметрів і параметрів. Цілком зрозумілі і прості у використанні.

 

2.         Етапи обробки даних

Є кілька етапів обробки даних (завдання), які вибираються з рядка меню у верхній частині вікна Navigator, а також інших завдань Windows. При виборі або натиснувши на будь-яку із завдань, вікні, відповідному обраної завдання з'явиться. На кожну задачу вікна, включаючи вікна Navigator, описи і пояснення кожного варіанту і вибір у кожному завданню вікна можна знайти, натисніть на кнопку "Допомога" опції меню. На кожній із завдань Windows, натиснувши на "Навігатор" кнопку або вибравши "Навігатор" з рядка меню, поверне Навігатор вікна.

2,1        Підготовка даних

При виборі "Завантаження даних" від "Завдання" в рядку меню будь-якого вікна призводить до вікна підготовки даних. Натисніть на кнопку "Завантажити" і виберіть "Завантажити" з рядка меню, щоб завантажити файл вихідних даних. Формат даних, файл повинен бути 3-колонки текстового файлу для 2D-даних і 4-колонки ASCII-файлів для 3D-даних.   Коментарі на початку файлу даних не вплине на дані тих пір, поки кожен рядок коментаря починається з символ відсотка "%".

Користувач (и) можуть надати власну м-файл для завантаження даних за допомогою "Зовнішні програми" опцію у вікні підготовки даних. Ця функція дозволяє користувачеві створювати вихідні дані безпосередньо з вихідних даних замість створення текстового файлу, який потрібно Easykrig3.0. Необхідний формат для вхідних і вихідних параметрів, використовуючи зовнішню програму можна знайти, натиснувши на кнопку "Допомога" з рядка меню і вибору   "Зовнішні програми".

  Можна задати інші параметри, такі як коефіцієнт зменшення (або просто прийняти установки за замовчуванням) перед завантаженням файлу. Після завантаження файлу, якщо користувач хоче змінити іншого (за замовчуванням) налаштування, такі як фільтр даних, він / вона може зробити це і натисніть кнопку "Застосувати" кнопки після параметри були встановлені. Різниця між "Load" і "Застосувати" є те, що остання операція виконується швидше, оскільки він не буде повторно завантажити файл даних. Наприклад, для зміни осей після того, як завантажили дані, не потрібно повторно завантажувати даних.

Можна також зберегти "Формат даних" інформацію в файл, який буде зберігати всі параметри і опції налаштування в цьому вікні. Ця функція дозволяє користувачеві (и) для завантаження файлу даних з тими ж налаштуваннями в крігінга вікна завдання без відкриття або за допомогою цього вікна. Це дуже корисно, коли операція пакетної обробки необхідно (див. пояснення в 2.3 та прикладу 3 для отримання додаткової інформації).

Використання інших опцій в цьому вікні можна знайти, вибравши відповідні пункти з "Help" опції меню.

2,2               Полу-варіограмм

Вибір "варіограмм" від "Завдання" в рядку меню призводить до спливаючих варіограмм / коррелограмм вікна. Натисніть на "Комп'ютер" для створення заснованих на даних напів-варіограмм (або коррелограмми). Потім, ми повинні шукати на основі моделі напів-варіограмм або коррелограмми відповідно до даних основі варіограмм просто вирахувати. Можна довести, що, базуючись на формулі. (4), зв'язок між нормованого напів-варіограмм ? п (ч) [нормована дисперсія С (0)] і коррелограмми З п (ч):

n ( h ) = 1 - ? n ( h ), З п (ч) = 1 - ? п (ч),

An appropriate variogram/correlogram model can be selected depending on the shape of the variogram/correlogram computed from the data. де А відставання відстань (рівняння 2). відповідних варіограмм / коррелограмми модель може бути обраний залежно від форми варіограмм / коррелограмми обчислюється з даних. Пояснення параметрів, пов'язаних з моделлю можна знайти за допомогою он-лайн допомогу. Натисніть на кнопку "Застосувати" і Програма обчислює на основі моделі варіограмм / коррелограмми з використанням поточних налаштувань. Параметрів може бути змінено або шляхом зміни позиції повзунка або введенням номера безпосередньо в пов'язані текстові поля введення. Якщо за допомогою повзунка, теоретична крива буде змінюватися автоматично, а при вході в номер (а) в текстовому полі редагування (и), користувачеві необхідно натиснути на кнопку "Застосувати", щоб повторно обчислити криву.

                Якщо Optimization Toolbox (рекомендовано) встановлено, користувач може використовувати найменших квадратів функції відповідно до даних, натиснувши на "LSQ підходить" кнопку. Якщо Optimization Toolbox не встановлений, програма автоматично відключити найменших квадратів функцію.

Зауважимо, що так підходять LSQ має певний діапазон для кожного параметра, різні початкові параметри та параметри дають різні результати.

У деяких випадках, коли дані є анізотропними, анізотропна варіограмм або коррелограмми модель може бути активовано. Вибравши "Анізотропія" радіо опції, відповідні налаштування включені. Якщо ви не знаєте або не впевнені в орієнтації і пропорцій анізотропної особливістю даних, ви можете використовувати настройки за замовчуванням, а потім налаштувати для отримання задовільних результатів.

Можна зберегти поточні параметри варіограмм в файл, а також дозволяє отримати варіограмм параметри раніше збережений у файлі.  

Використання інших опцій в цьому вікні можна знайти, вибравши відповідні пункти з "Help" опції меню.

2,3               Крігінга

Вибір "крігінга" від "Завдання" в рядку меню призводить до спливаючі вікна крігінга. Параметри варіограмм або коррелограмми необхідна операція крігінга автоматично передаються з варіограмм вікно крігінга вікна.

Натисніть на кнопку "Оновити" для отримання останніх напів-варіограмм і координує параметри, якщо користувач завантажив новий набір даних.  

"Відносною дисперсії" параметр встановить крігінга значення "NaN" (не число), коли крігінг значення більше, ніж цей параметр і стане порожнім в крігінга карті. За замовчуванням значення цього параметра складає 2,5.

Натисніть на "Krig" кнопку, щоб почати крігінга. В цілому, приймаючи параметри за замовчуванням буде виробляти розумні крігінга карту, щоб почати с. Зміна варіограмм і крігінга параметри будуть пропонувати тонкої настройки цих параметрів і може ще більше підвищити якість крігінга результати.

Однією з важливих особливостей EasyKrig є його здатність виконувати "Пакетна обробка", який дозволяє користувачеві обробляти групу набори даних, які мають однакові структури даних, тобто мають той же формат даних і з використанням тих же варіограмм і крігінга параметрів. Користувач буде надавати файл, в якому список файлів даних будуть включені. Виходи кожного набору даних з крігінга буде автоматично збережений у відповідний файл у двійковому форматі Matlab.

                Інший додав функцію в EasyKrig3.0 в тому, що вона дозволяє користувачам надають свої власні файл сітки, щоб вказати координати регулярній або нерегулярної сітки, на якій крігінг значення створюються.

 

Використання інших опцій в цьому вікні можна знайти, вибравши відповідні пункти з "Help" опції меню.

2,4               Візуалізація

Вибір "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню призводить до візуалізації вікна. Три типи фігур можна подивитися в це вікно: крігінга мапі, крігінга інваріантності карту і перехресної перевірки. Перші дві карти звичайно використовуються в крігінга літературі в той час як останній з яких є унікальний підхід цієї програми.

Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення поточних результатів крігінга.

Затінення опція для відображення єдиною метою, та їх пояснення можна знайти, набравши "допомогти затінення" у вікно командного рядка MATLAB.

Слайдери поруч з colorbar випадку може бути використана для зміни відображення діапазон колірної карти масштабу. Слайдери поруч з X, Y, і Y осей в 3D випадку використовуються для зміни позиції скибочки в   X, Y, Z і напрямів, відповідно.

Якщо дані були перетворені у вікні підготовки даних, крігінга результати результати перетворених даних.

                Важливою особливістю EasyKrig це може забезпечити "перехресної перевірки", які можуть бути виконані, вибравши "Перевірка" радіо-варіант. Можна обчислення і відображення результатів з різних перехресної перевірки схем в окремих перехресної перевірки вікна. Серед цих схем, Q1 і Q2 є хорошими індикаторами, які забезпечують правдоподібні оцінки продуктивності крігінга на додаток до крігінга інваріантності карті. Більш докладний опис цих перехресної перевірки може бути знайдений з вбудованого "Допомога". Загалом, Q1 умовою (розподіл відхилення для середнього) легко задовольнити в той час як критерій Q2 (розподіл відхилень для стандартного відхилення) набагато важче задовольнити.

Як правило, зменшення площ під теоретичну криву варіограмм (менше самородків, нижче підвіконня, менший масштаб довжини і т.д.) буде збільшуватися Q2 значення, а при збільшенні цієї області дозволить знизити вартість Q2.

Використання інших опцій в цьому вікні можна знайти, вибравши відповідні пункти з "Help" опції меню.

2,5               Збереження результатів крігінга

У Візуалізація вікно, вибравши "Файл" з рядка меню, а потім вибрати "Зберегти файл як", користувач може зберегти виходи. Килимок файл з обумовленою користувачем файлу і у вибраному користувачем місці. Програма зберігає параметри і структури даних (пункт і даних) в файл. Для отримання інформації про структури, користувачеві необхідно вибрати "File" з рядка меню в Навігаторі вікна, а потім "змінною структурою", щоб отримати пояснення для деяких важливих змінних (відзначимо, що багато змінні не мають відношення до користувачів).

3.                   Приклади

Є кілька вибіркових даних файлів, включених в пакет. Всі файли у ASCII-форматі, що відповідає вимогам програми. У наступних прикладах, призначений каталог вважається "easy_krig3.0".

3,1       Приклад 1:   Повітряна зображення даних зоопланктону

(1)          Початок MATLAB, в командному вікні перейдіть в каталог домашньої директорії EasyKrig3.0. Типу "startkrig" для запуску програми.

(2)          Відрегулюйте розмір і положення вікна і виберіть "Зберегти Позиція вікна" з "Завдання" в рядку меню, а потім "Зберегти Позиція" з підменю. Зверніть увагу, що після збереження розмір і положення вікна, будь-який з інших вікон завдання, створеної згодом, матимуть однаковий розмір і в те ж положення. Ви можете змінити розмір і повторно положення вікна в будь-яких інших завдань Windows, а також.

(3)          Виберіть "Завантаження даних" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно Підготовка даних.

()          Виберіть "Дані Кол. 2" зі списку в   "Колонка" по осі X і "Data полковник 1" для осі Y (за замовчуванням).

(Б)          Виберіть "довгота" зі списку в "Variable" для осі X і "Локатор" для осі Y   (За замовчуванням).

(С)          Залиште інші параметри без змін.

(Г)          Натисніть на кнопку "Завантажити", щоб відкрити діалогове вікно, перейдіть в розділ "дані" каталог, а потім виберіть файл даних "zooplankton.dat", щоб завантажити обраний файл в пам'ять.

(Е)          Виберіть "Приклад послідовності" в "Display Type" кадр для відображення зразок послідовності. Вибравши "2D/3D з колірним кодуванням Вид", щоб повернути кольоровий дисплей.

(4)      Виберіть "варіограмм" від   "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити варіограмм / коррелограмм вікна.

()          Натисніть на кнопку "Обчислити", щоб обчислити напів-варіограмм. Це ділянки, заснованих на даних напів-варіограмм як окремі гуртки.

(Б)          Виберіть "загальною експоненційної-Бесселя" (за умовчанням) зі списку варіограмм моделі на верхньому правому куті. Натисніть на "LSQ Fit" кнопкою. Якщо у вас немає Optimization Toolbox, натисніть на кнопку "Застосувати", теоретична модель основі напів-варіограмм буде накладено на оригінальну, заснованих на даних напів-варіограмм. . Результуюча напів-варіограмм параметрів з найменших квадратів (якщо у вас є Optimization Toolbox), або з параметрів за замовчуванням (якщо у вас немає Optimization Toolbox), представлені на текстові поля редагування в "Модель Параметри" кадру.

(С)          Натисніть на повзунки пов'язані з варіограмм параметрів, теоретичні криві відповідно змінюється, щоб відобразити зміни параметрів. Параметри можуть бути змінені шляхом введення значення безпосередньо в текстові поля введення, а потім натиснувши на кнопку "Застосувати" кнопки.

(Г)          Введіть 0 в "самородок" текстові поля введення, 1.0 в "підвіконня" текстові поля введення, 0,1 в "довжині" текстові поля введення, 1,5 в "силових" поле, і 0 в 'діра SCL " (отвір шкалою) текстові поля введення.   Потім натисніть на кнопку "Застосувати". Переглянуте теоретичне   Крива на основі моделі напів-варіограмм згенерує і побудовані (червона крива).

(Е)          Вибравши "варіограмм" або "коррелограмм" в "Моделі Параметр" рами (верхній рядок) буде забезпечувати або варіограмм або коррелограмми в залежності від вибору користувача.

(5)      Виберіть "крігінга" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити крігінга вікна.

()      Просто натисніть на "Krig" кнопку, щоб почати крігінга, приймаючи за замовчуванням. Статусу спливаюче вікно і відображає обробки прогресу. Коли крігінга не буде зроблено, натисніть на посилання "Вихід", щоб закрити вікно статусу.

(6)      Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно візуалізації.   

()          Просто натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення крігінга результати. Зверніть увагу, що станція позиції на мапі крігінга мають кольорове маркування, щоб відобразити рівень згоди крігінг результати з вихідними даними. Якщо вони не видно це тому, що вони згодні з крігінг значення дуже добре.

(Б)          Виберіть "Грановитій" і потім "Flat" для "заливки", щоб побачити зміни на дисплеї.

(С)          Натисніть на "дані" з рядка меню і виберіть між "Колір", "Чорне / Біле" і "Ні", щоб спостерігати зміну кольору в місцях розташування вихідних даних. Вибір "Значення" або "Помилка" та зазначення "Колір" і "Розмір шрифту" дозволяє користувачеві відображати спостережувані значення або різниця між спостережуваними значеннями і з крігінга.

(Г)          Виберіть "Відхилення карти" для відображення карти крігінга дисперсії.

(Е)          Вибір "Перевірка" відкриє спливаюче вікно "Перевірка" вікна. Натисніть на кнопку "Обчислити" кнопку, Q1-перевірки кривої відбувається. Вертикальна червона лінія приблизно в 0,09 між двома чорними лініями становить близько 0,5 і -0,5 вказує параметри моделі гарні на основі Q1 критерій.

(Е)           Вибір "Q2" зі списку "методу" результатів в інший сюжет. Вертикальна червона лінія знаходиться в межах регіону прийняти близько 1,09, що означає, параметри моделі, ймовірно, "хороший", заснований на Q2 критерій.   Натисніть на кнопку "Вихід", щоб закрити вікно перевірки.

(Г)          Активувати "крігінга" вікна, або вибравши "крігінга" від "Завдання" в рядку меню, або   вибравши "крігінга Конфігурація" з "вікна" в рядку меню, чи просто якшо по мінімуму "крігінга конфігурація» на панелі інструментів у нижній частині екрана. Тип 1.1 в "відносної дисперсії" текстові поля введення і натисніть на кнопку   "Krig" для виконання нових крігінга.   Зазначимо, що у вікно командного рядка Matlab, є одна лінія повідомлення результаті крігінга "Anomaly_cnt для | Е |> Відносна помилка = 37". Це має повідомити користувачеві, що є 37 крігінг значень, нормована крігінга відхилень або відносні помилки більше, ніж 1.1. Загальне число крігінг значення для цього прикладу становить 266 (19 х 14), які можна перевірити, набравши   "Data.out.krig" (шукайте Xg, Yg, Vg, і, наприклад) у вікні командного рядка.

(Ч)          Повертаємося до "Візуалізація" вікно, натисніть на кнопку "Krig Карта", щоб оновити крігінга карті. Є порожні області на крігінга карті, де нормовані відхилення крігінга (нормована дисперсія) перевищує вказане "відносної дисперсії", тобто 1,1.

(7)      Виберіть "крігінга" від "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані фігуру на панелі інструментів у нижній частині екрана, щоб повернути крігінга вікна.

()         Зміна "відносної дисперсії" назад до 2,5.

(Б)         Виберіть "налаштований файл сітки" в "Координати" кадр і натисніть на кнопку "Огляд", щоб відкрити   файлаполе діалогу. Load "globec_grid.dat" з каталогу "даних / GLOBEC_gridfile".

(С)         Натисніть на "Krig" кнопку, щоб виконати крігінга, приймаючи інші настройки в цьому вікні.

   

(8)      Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані фігуру на панелі інструментів у нижній частині екрана, щоб повернути візуалізації вікна.   

()      Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення крігінга результати.

(Б)      Виберіть "інтерп" для "заливки" на зміни на дисплеї.

  (9)     Виберіть "Файл" Рядок меню і виберіть "Зберегти файл як", щоб відкрити діалогове вікно.

()          До «на виході» каталог або будь-яку директорію вам подобається, і вказати будь-яке ім'я файлу вам подобається (за замовчуванням ім'я файлу zooplankton.mat), а потім натисніть на кнопку «Зберегти», щоб зберегти всі дані і параметрів структури двійкового файлу MATLAB.

(Б)          Натисніть на кнопку "Вихід" з рядка меню, а потім "Quit Easykrig", щоб вийти з програми. Перезапустіть програму ще раз, набравши "startkrig" у вікно командного рядка MATLAB. Натисніть на "Візуалізація" кнопку, щоб відкрити вікно візуалізації, і натисніть на кнопку "Завантажити" і виберіть "Файл" і потім "Load" з рядка меню, щоб завантажити вихідного файлу, який тільки що був збережений за допомогою файлового браузера.

(С)          Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення крігінга результати, які повинні бути такими ж, як раніше.

  (10)   “Task” on the Menubar to open the Navigator window. Натисніть на "Навігатор" або виберіть "Навігатор" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно навігатора.

()         Виберіть пункт "Про програму" з рядка меню, а потім "змінною структурою", щоб відкрити опис структури даних файлу. Ви можете побачити, як дані і пункт структуровані і може отримати багато параметрів, таких як варіограмм параметри, пов'язані з крігінга виходів.

(Б)         Натисніть на кнопку "Вихід" з рядка меню, а потім "Quit Easykrig", щоб вийти з програми. Типу "кд misc_mfiles" у вікні Matlab команду, щоб перейти на "misc_mfiles" каталог.  

(С)         Типу "display_globec_grid" у вікно командного рядка та вікна завантаження даних вискочить.

(Г)         Використовуйте браузер файлів для завантаження даних щойно зберегли за крок (9) - ()   Для перегляду результатів.

(Е)         Ви можете змінити display_globec_grid.m для побудови вихідних змінних себе.

3,2        Приклад 2: Вертикальний розріз солоності даних - Анізотропна Набір даних

(1)       Початок MATLAB у вікно командного рядка MATLAB. Перейдіть в каталог домашньої директорії EasyKrig3.0 і введіть "startkrig" для запуску програми.

(2)       Виберіть "Завантаження даних" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно Підготовка даних.

()          Натисніть на кнопку "Завантажити", щоб відкрити діалогове вікно, виберіть пункт "Дані" каталог, а потім виберіть "salinity.dat" файл для завантаження обраного файлу в пам'ять.

(Б)          Виберіть "Дані полковнику 1" і "Data Кол. 2" зі списку "Колонка" для осі X і осі Y, відповідно.

(С)          Виберіть "X" і "Глибина" зі списку в "Variable" для осі X і осі Y, відповідно.

(Г)          Залиште інші параметри без змін і натисніть на кнопку "Застосувати".

(Е)          Виберіть "Reverse" радіо опції осі Y стовпець зворотної осі Y..

(3)       Виберіть "варіограмм" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити варіограмм вікна.

()          Натисніть на кнопку "Обчислити", щоб обчислити напів-варіограмм.

(Б)          Натисніть на "LSQ Fit" кнопку [Якщо у вас немає Optimization Toolbox, переходьте до пункту (с).] Теоретичною моделі основі напів-варіограмм буде накладено на оригінальну, заснованих на даних напів-варіограмм.

(С)          Введіть 0 в "самородок" параметр текстового поля введення, 1,28 на "підвіконня", 0,36 на "довжину", 1,76 для "влади", і 0 для «дірки SCL" (отвір шкалою), а потім натисніть кнопку "Застосувати "Кнопка для створення теоретичної кривої на основі моделі напів-варіограмм.

(4)    Виберіть «крігінга" від "Завдання" на "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити крігінга вікна.        

() Просто натисніть на "Krig" кнопку, щоб почати крігінга, приймаючи за замовчуванням.

(5)    Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно візуалізації.   

()          Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення крігінга результати.

(Б)          Переконайтеся, що   "Зворотний" вибрано для направлення осі у.

(С)          Виберіть "Перевірка" з "Дисплей" відкриється спливаюче вікно "Перевірка" вікна. Натисніть на кнопку "Обчислити", щоб отримати   "Q1" значення. Вертикальна червона лінія навколо 0,08 дюйма між двома чорними лініями становить близько 0,1 і -0,1 вказує параметри моделі гарні на основі Q1 критерій.

(Г)          Виберіть "Q2" зі списку "методу" результати. Існує не червона вертикальна лінія між двома чорними лініями, що визначають Q2-прийняти регіоні, але вартість близько 2,27 відображається на верхній частині малюнка, вказуючи, що Q2 значення знаходиться за межами регіону і отримувати варіограмм модель, ймовірно, не "добре". В результаті подальших змін параметрів не вимагається. Не закривайте цю Перехресна перевірка вікно в цей момент.

(6)    Поверніться до вікна варіограмм або вибравши "варіограмм" від   "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані фігуру на панелі інструментів у нижній частині екрана.

()          Виберіть "Анізотропія" радіо можливість включити 2D обчислень варіограмм.

(Б)          Зміна "Кінець огляду (град)" до 180 ", Кут Inc (град)" до 10, а «Толерантність (град)" до 20 (це всі налаштування за замовчуванням).

(С)          Натисніть на кнопку "Обчислити" для обчислення і відображення 2D варіограмм (зображення) в окремому вікні.

(Г)          З варіограмм зображення показує подовжені шаблон із співвідношенням сторін приблизно 1:4 (Y / X) і кут орієнтації близько 0 градусів. На варіограмм вікні введіть 0.25 в "Y / X" текст-поле редагування "Ratio" (зворотна анізотропної співвідношення сторін) і 0 в «Обертання» текстові поля вводу (за умовчанням), а потім натисніть на кнопку "Обчислити "кнопку ще раз. Перераховується 2-D напів-варіограмм показує в основному ізотропну зразок для центральної області (Лаг відстань в радіальному напрямку <0,3).  

(Е)          Натисніть на кнопку "Вихід", щоб закрити "Display 2D/3D варіограмм / коррелограмм" вікна.

(Е)           Натисніть на "Ізотропія" радіо можливість відключити "Анізотропія" (параметрів, що описують анізотропні особливістю даних були вже прийняті) і натисніть кнопку "Обчислити", щоб повторно обчислити еквівалентну 1D напів-варіограмм отримані шляхом перетворення оригінальні анізотропної даних ізотропних даних за допомогою анізотропних параметрів "Обертання" і "відношення", встановлених на кроці (3). Цей крок необхідний для отримання правильного 1-D ??напів-варіограмм, які фактично використовуються в крігінга.

(Г)          Налаштування управління дисплеєм, натиснувши на два повзунки ("лаг" і "Value") нижче графічному вікні.

(Ч)          Введіть 0,6 у діапазоні текстові поля введення і натисніть на кнопку "LSQ підходить" кнопку. Якщо у вас немає Optimization Toolbox, перейдіть до наступного кроку.

(Я)            by entering the numbers in the corresponding text-edit fields and then click on “Apply” button. Adjust the display scale by clicking on the two sliders below the 1-D semi-variogram graphic window, lag for horizontal scale and value for vertical scale to get better viewing scales. Зміна "самородок" до 0,0165, "підвіконня" до 0,39 ", довжина" до 0,37 ", влада" до 1,64 і "діра SCL" на 0, ввівши вересня відповідні текстові поля введення і натисніть на кнопку "Застосувати" . Налаштуйте масштаб відображення, натиснувши на два повзунки нижче 1-D напів-варіограмм графічному вікні, лаг для горизонтального масштабу і значення для вертикальної шкалою, щоб отримати кращу ваги перегляду.

(7)    Поверніться до перевірки вікно і натисніть на "Re-Обчислити" кнопку, щоб повторно обчислити Q1 і Q2 цінностей. Нові значення 0,014 і 1,01 для Q1 і Q2, відповідно, і знаходяться в межах прийнятного регіонах, що свідчить варіограмм параметри є прийнятними.

(8)    Виберіть "крігінга" від "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані фігуру на панелі інструментів у нижній частині екрана, щоб повернути крігінга вікно і натисніть на "Krig" кнопку, щоб повторно обчислити крігінга карті.

(9)    Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані фігуру на панелі інструментів у нижній частині екрана, щоб повернути візуалізації вікна.

()          Натисніть на "Krig Карта" та "Відхилення карти» для оновлення карт. Зверніть увагу, що при використанні анізотропної моделі варіограмм, деякі поліпшення можуть бути досягнуті, але крігінга карта сама по собі не сильно зміниться.

(10) Виберіть "Файл" з "Завдання" в рядку меню і виберіть "Зберегти файл як", щоб відкрити діалогове вікно.

()          Виберіть «вихід» каталог і будь-яке ім'я (назва файлу за замовчуванням є salinity.mat) і натисніть кнопку «Зберегти».

(Б)          Натисніть на кнопку "Вихід" в рядку меню, а потім "Quit Easykrig", щоб вийти з програми. Перезапустіть програму ще раз, набравши "startkrig" у вікно командного рядка MATLAB.

(С)          Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно візуалізації та натисніть на кнопку "Завантажити", щоб завантажити файл виводу, який тільки що були збережені за допомогою файлового браузера.

(Г)          Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення результатів крігінга і виберіть "Reverse" по осі ординат у зворотному осі Y.. Результуюча карта (и) повинні бути такими ж, як раніше.

3,3       Приклад 3:   Пакетна обробка під тиском (Дбар) в різних потенційних верств Щільність

(1)      Початок MATLAB у командному вікні MATLAB, перейдіть в каталог домашньої директорії EasyKrig. Типу "startkrig" для запуску програми.

(2)    “Task” on the Menubar to open the Data Preparation window. Виберіть "Завантаження даних" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно Підготовка даних.

()      Виберіть "Дані Кол. 2" зі списку в   "Колонка" по осі X і "Data полковник 1" для осі Y (за замовчуванням).

(Б)      Виберіть "довгота" зі списку в "Variable" для осі X і "Локатор" для осі Y   (За замовчуванням).

(С)      Вибір "Зовнішні програми" дозволяє зовнішньому браузері програми та ім'я файлу з'являється вікно. Зверніть увагу, що X, Y, Z осей і магазинного меню "Колонка" відключено, можна включити, зніміть прапорець "Зовнішні програми" радіо-варіант.

(Г)      Натисніть на файловий браузер, перейдіть в каталог "misc_mfiles" і виберіть "test_remove_nan.m", а потім натисніть кнопку "Відкрити", щоб включити програми для доступу до програми (якщо це зовнішня програма не обраний, місцях, де значення даних є NaN буде відображатися на карті). Ця програма являє собою приклад написати свою власну підпрограму для одержання необхідного формату даних для EasyKrig з довільного файлу даних. Слід зазначити, що функція видалення NaN вже був включений за замовчуванням процес завантаження даних, цей приклад, щоб просто продемонструвати, як використовувати зовнішні програми для завантаження даних з налаштованим маніпуляцій з даними.

(Е)      open a dialog box , go to “data/pressure” directory, and then select “layer12.dat” file to load the selected file into memory. Натисніть на кнопку "Завантажити", щоб відкрити діалогове вікно, перейдіть в розділ "дані / тиск" каталог, а потім виберіть "layer12.dat" файл для завантаження обраного файлу в пам'ять.

(Е)       Виберіть "Save Data Format" в нижній частині вікна, а також використовувати "Обзор", щоб зберегти формат даних у файл. Цей файл формату даних може використовуватися, коли користувач хоче завантажити і обробити дані, використовуючи той же формат даних, але без відкриття даних Підготовка та "варіограмм вікна (див. крок (6) в даному прикладі).

(3)    “Task” on the Menubar to open the Variogram window. Виберіть "варіограмм" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити варіограмм вікна.

()      Натисніть на кнопку "Обчислити", щоб обчислити напів-варіограмм.

(Б)      Виберіть "загальною експоненційної-Бесселя" (за умовчанням) зі списку варіограмм моделі на верхньому правому куті. Натисніть на "LSQ Fit" кнопкою. Якщо у вас немає Optimization Toolbox, натисніть на кнопку "Застосувати", теоретична модель основі напів-варіограмм буде накладено на оригінальну, заснованих на даних напів-варіограмм. Параметрів з найменших квадратів (якщо у вас є Optimization Toolbox), або з параметрів за замовчуванням (якщо у вас немає Optimization Toolbox) наведені в тексті редагування полів в "Модель Параметри" кадру.

(С)      by entering the numbers in the text-edit fields accordingly, and then click on “Apply” button. Зміна "самородок" до 0,0 ", підвіконня" до 1,0 ", довжина" до 0,24, "влада" в 1,5 і "діра SCL" на 0, ввівши числа в текстових полів введення, відповідно, і натисніть кнопку "Застосувати" кнопки.

(4)    “Task” on the Menubar to open the Kriging window. Виберіть "крігінга" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити крігінга вікна.    

()      Встановити координати, як:

                                                Мінімальні горизонтальні до -22

                                 Максимальний горизонтальний до -12

                                                горизонтальне дозвіл до 0,4

                                                мінімальна вертикальна до -25

                                                максимальний дозвіл по вертикалі до -20

                                                вертикальне дозвіл до 0,2

(Б)       Виберіть "Пакетна обробка" перемикач, щоб включити пакетну обробку даних.

(С)      Натисніть на кнопку "Огляд" поряд з "Load Супер-лист файл", щоб почати файлового браузера. Перейдіть в каталог "даних" і виберіть "pressure_batch_file.dat", щоб завантажити файл-лист файл, в якому список імен файлів даних не вказано.

(Г)      Натисніть на кнопку "Огляд" поряд з "Зберегти файл журналу партія" ініціювати файлового браузера. Перейдіть в каталог "вихід", або там, де каталог вам подобається. Введіть ім'я файлу для файлу журналу, де введення / виведення інформації буде збережена.

(Е)      Натисніть на "пакетному Krig" кнопку, щоб почати партію крігінга. Вихідні файли будуть збережені в тому ж каталозі файл журналу процесу партії.

(Е)       Виберіть "Зберегти файл" в "Параметри файлу" кадр, щоб активувати браузер файлів. Натисніть на кнопку "Огляд" кнопки і вкажіть ім'я файлу для збереження всіх параметрів в тому числі і варіограмм крігінга параметрів.

(5)    “Task” on the Menubar to open the Visualization window. Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікна візуалізації.

()      Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення крігінга результати останнього набору даних: "layer14.dat".

(Б)      Перевірте виходи для інших верств.   Для перевірки результатів обробки, вам необхідно завантажити вихідних файлів. Натисніть на кнопку "Завантажити", а потім змінити каталог, у якому ваші лог-файл буде збережений. Завантажте один з вихідних файлів ("layer10.dat" - "layer14.dat") і відобразити її, натиснувши на кнопку "Показати Ділянка" кнопку.

(С)      Якщо ви не задоволені крігінга результатів, ви можете повернутися до вікна варіограмм та / або крігінга вікно для зміни відповідних параметрів, і знову крігінга поки не будете задоволені. Наприклад, встановивши самородок = 0,05, підвіконня = 1,16, довжина = 0,25, потужність = 1,4, і дірка SCL = 0 в вікно варіограмм та виконання крігінга знову, ви отримаєте найкращий результат, тобто результуюча Q1 і Q2 буде підпадають під прийнятний регіонах. Потім поверніться до крігінга вікно і повторити (4) - (е).

    (6)     on “Quit” on the Menubar and select “Quit Easykrig” to quit the program, and then start the program again by typing “startkrig” in the command window. Натисніть на "Вихід" в рядку меню і виберіть "Quit Easykrig", щоб вийти з програми, а потім запустити програму ще раз, набравши "startkrig" у вікні командного рядка.

()      Виберіть "крігінга" з "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити крігінга вікна.

(Б)      Виберіть "Завантажити файл" в "Параметри файлу" кадр, щоб активувати браузер файлів. Виберіть "Обидва параметра" радіо-варіант (за замовчуванням) і натисніть кнопку "Обзор", кнопка для завантаження файлу параметрів збережений на кроці (4) - (е) в цьому прикладі.

(С)      Виберіть "Завантажити Формат даних" радіо-варіант на дно в крігінга вікна та активувати браузер файлів для завантаження файлу формату даних збережений на кроці (2) - (е) в цьому прикладі.

(Г)      Повторіть кроки (б) - (е) (4) в цьому прикладі виконувати пакетну крігінга.

(Е)      Повторити (5), щоб переглянути результати, які повинні бути такими ж, як раніше. Зверніть увагу, що нам не потрібно, щоб відкрити Підготовка даних і варіограмм вікна, щоб отримати збереження результатів.

3,4               Приклад 4:   3-мірна даних температури

(1)        Початок MATLAB у вікно командного рядка MATLAB. Перейдіть в каталог домашньої директорії EasyKrig3.0 і введіть "startkrig" для запуску програми.

(2)        Виберіть "Завантаження даних" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно Підготовка даних.

()         Виберіть "Дані Кол. 2", "Дані полковнику 1" і "Data полковник 3" зі списку "Колонка" для осі X, Y-Axis, і Z-Axis, відповідно (за замовчуванням).

(Б)         Виберіть "довгота", "широта" і "Глибина" зі списку в   "Variable" для осі X, Y-Axis, Z-Axis, відповідно (за замовчуванням).

(С)         Натисніть на кнопку "Завантажити", щоб відкрити діалогове вікно, виберіть пункт "Дані" каталог, а потім виберіть "Temperature3d.dat" файл для завантаження даних в пам'ять.

(3)      Виберіть "варіограмм" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити варіограмм вікна.

()         Натисніть на кнопку "Обчислити", щоб обчислити напів-варіограмм.

(Б)         Натисніть на "LSQ Fit" кнопку [Якщо у вас немає Optimization Toolbox, переходьте до пункту (с).] Теоретичною моделі основі напів-варіограмм буде накладено на оригінальну, заснованих на даних напів-варіограмм.

(С)         Встановіть 0 до "самородок", 1,73 на "підвіконня", 0,50 на "довжину", 1,98 на «влада», і від 0 до «дірки SCL" (отвір шкалою), а потім натисніть на кнопку "Застосувати". Переглянуті теоретичної кривої на основі моделі напів-варіограмм будуть побудовані.

(4)    Виберіть "крігінга" з "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити крігінга вікна.        

()     Просто натисніть на "Krig" кнопку, щоб почати крігінга, приймаючи за замовчуванням.

(5)    Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню, щоб відкрити вікно візуалізації.   

()         Просто натисніть на кнопку "Показати Ділянка" для відображення 3D результатів крігінга.

(Б)         Зміна х, у і г повзунки позиції, щоб переглянути результати крігінга з різними комбінаціями позиції зрізу. Зверніть увагу, що освіжаюча час довго, тому що Є дуже багато кольорових крапок даних. Натисніть на "дані" з рядка меню і виберіть "Ні" в нижній частині розкривного меню, щоб видалити кольорові даних. Графічний частота поновлення повинна бути набагато швидше, ніж раніше, коли ви зміни х, у і повзунки г положення.

(С)         Виберіть "Перевірка" з "Дисплей" відкриється спливаюче вікно "Перевірка" вікна. Натисніть на кнопку "Обчислити", щоб отримати   "Q1" значення. Вертикальна червона лінія навколо -0,037 між двома чорними лініями становить близько 0,05 і -0,05, що вказує параметри моделі гарні на основі Q1 критерій.

(Г)         Виберіть "Q2" зі списку в   "Метод" результати в Q2 сюжет, де Q2 = 7,61, далеко за Q2 приймає області між 0,93 і 1,07.

(Е)         Поверніться до варіограмм вікно, не закриваючи Перевірка вікна. in the respective edit fields and then click on “Apply” to accept the changes. Встановити "самородок", щоб 0,0056, "підвіконня" до 1,7 ", довжина" до 0,50 ", влада" до 2,0 і "діра SCL" 0 у відповідних полях введення і натисніть кнопку "Застосувати", щоб прийняти зміни.

(Е)          Поверніться до перевірки "вікно і натисніть на" Re-Обчислити "кнопку, щоб повторно обчислити Q1 і Q2 цінностей. Нові значення -0,00054 і 1,01 для Q1 і Q2, відповідно, і все в межах допустимого регіонах. Зверніть увагу, що невеликі зміни в результаті варіограмм параметрів у дуже великих змін в Q2 значення. Однак, як ми бачимо, що пізніше крігінга результати не сильно зміниться.

(Г)         Натисніть на кнопку "Вихід", щоб закрити вікно перевірки.

(6)    Виберіть «крігінга" від "Завдання" на "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані малюнок на панелі інструментів у нижній частині екрана, щоб повернути крігінга вікна.        

()          Просто натисніть на "Krig" кнопку, щоб почати крігінга, приймаючи за замовчуванням.

(7)      Поверніться у вікно візуалізації   і виберіть "Krig Карта", а потім натисніть на кнопку "Показати Ділянка" кнопку, щоб відкрити новий 3D результатів крігінга. Зверніть увагу, що Є порожні клітинки сітки, значення krig дисперсія більше, ніж   "Відносною дисперсії" поріг, встановлений в крігінга вікна. Ви можете заповнити ці клітини вгору, встановивши це значення до 3,0, а потім знову виконувати крігінга.

(8)      Виберіть "Візуалізація" від "Завдання" в рядку меню або просто натисніть на мінімізовані фігуру на панелі інструментів у нижній частині екрана, щоб повернути візуалізації вікна.

()      Натисніть на кнопку "Показати Ділянка" кнопку, щоб відкрити новий 3D результатів крігінга.

(Б)      Зміна х, у, г і повзунки позиції, щоб переглянути результати крігінга з різними комбінаціями частину позицій.

(С)      Виберіть "Зберегти фігуру, як" з меню "Файл" в рядку меню і вкажіть ім'я файлу (Temperature3d.fig), щоб зберегти всю фігуру в MATLAB. Файла рис. Зверніть увагу, що ту ж функцію, також доступна на інших вікнах завдання.

(9)    Виберіть "Файл" з рядка меню і виберіть "Зберегти файл як", щоб відкрити діалогове вікно.

()      Виберіть «вихід» каталог і будь-яке ім'я (назва файлу за замовчуванням є Temerature3d.mat) і натисніть кнопку «Зберегти».

(Б)      Натисніть на кнопку "Вихід" з рядка меню, а потім "Quit Easykrig", щоб вийти з програми. Типу "кд misc_mfiles" у вікні команди Matlab для переходу до "misc_mfiles" каталог і введіть "display_3dkrig_results" для перегляду результатів.

(10)     Перегляд файлів Matlab цифра зберігається в (8) - (с).

()      Виберіть "Відкрити" в "Файл" в рядку меню або від "температури" вікно (мал. № 1) або "крігінга VARIANCE" вікно (мал. № 2) і завантажити "Temperature3d.fig", збережені цифра відображається. Зверніть увагу, що опції і кнопки збережені фігура файл не буде працювати належним чином з збережені цифра не буде зберігати всю інформацію про будь-який з функцій обробки.   Якщо у вас немає графічного інтерфейсу MATLAB Command Window, ви можете набрати "цифру" у вікно командного рядка MATLAB перше, щоб відкрити графічне вікно, а потім виберіть "Відкрити" в "Файл" в рядку меню, щоб завантажити "Temperature3d.fig ».

4.         Посилання

Deutsch, С. V і А. Г. Journel 1992 року. GSLIB: Geostatistical програмного забезпечення бібліотеки         і керівництво користувача. Oxford University Press, Oxford, 340 стор

Journel, А. & CJ Huijbregts 1992 року. Гірничо геостатистики. Academic Press, Нью-Йорк, 600 стор

Kitanidis, PK 1997 року. Введення в геостатистики. Застосування в гідрогеології. Cambridge University Press. 249 стор

Маркотт, Д. 1991. Cokriging з MATLAB. Комп'ютери та наук про Землю. 17 (9) :1265-1280.

Published (Last edited): Aug 29 , source: http://globec.whoi.edu/software/kriging/easy_krig/easy_krig.html